Polska

tousek TPS 20

niezawodność i bezpieczeństwo zdefiniowane na nowo

Państwa korzyści w skrócie:

 • siła i wytrzymałość dla wymagających zastosowań
 • przekładnia z hartowanej stali dla najwyższej niezawodności
 • zintegrowana w obudowie centralka Plug&Play dla najwyższego komfortu obsługi
 • inteligentny sensor dla większego bezpieczeństwa i komfortu
 • samouczące się pozycje krańcowe uproszczenie instalacji oraz użytkowania
 • bezpośrednie wejście dla 4 listew krawędziowych przeciwzgnieceniowych kontaktowych 8,2 kΩ
  (podnoszenie bezpieczeństwa, minimalizacja kosztów)
 • Automatyczny Rewers System ARS dla maksymalnego bezpieczeństwa
 • zaawansowana ochrona osób dzięki monitorowaniu obszaru za bramą
 • przemyślane odryglowanie awaryjne
 • seryjny softstart (miękki start) i softstop (miękki stop) dla płynnego ruchu bramy
 • mechaniczny hamulec dla pewnego zatrzymania ciężkiej bramy
 • permanentna, aktywna regulacja siły z funkcją Boost dla bezproblemowej pracy
 • różnorodność obudów odpowiednio do różnych zastosowań

schiebetorantriebe_tps20_antriebe


tps kl 01

Siła i wytrzymałość dla wymagających zastosowań

Napęd TPS 20 jest klasą samą dla siebie. Nawet najcięższe bramy z wagą dochodzącą do 2000 kg mogą zostać z łątwością wprawione w ruch. Dodatkowo napęd wytrzymuje wysoką intensywność pracy (80% ED).


schranke kl 01

Przekładania z hartowanej stali dla najwyższej niezawodności

We wnętrzu TPS 20 znajduje się masywna przekładnia z hartowanej stali. Wysokojakościowy profesjonalny olej zpewnia optymalne smarowanie, także przy niskich temperaturach. Rezultat: podwyższona niezawodność i długowieczność.


steuerung de kl

Centralka sterująca Plug&Play zintegrowana w obudowie napędu dla najwyższego komfortu obsługi

Także centralka TPS 20 odpowiada najnowszej generacji. Główny nacisk kładziemy przy naszych centralkach na dziecinnie łatwą jej obsługę. Wystarczają 4 przyciski, duży podświetlany 2-linijkowy display i pełnotekstowe menu aby zaprogramować wszelkie funkcje jak np.: logikę pracy impuls/automatik, częściowe otwarcie, softstop i wiele wiele innych, w łatwy i oszczędzajacy czas sposób.

Dokładniejsze informacje o naszych centralkach sterujących? Proszę przeczytać więcej!


pull t kl 02

Inteligentny sensor dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu

Kolejną szczególną cechą TPS 20 jest ultraczuła opatentowana sensoryka obrotów silnika. W czasie zaledwie jednej sekundy sensor jest w stanie obrobić niewyobrażalne 6.200 impulsów. Przekłada się to na niezliczone korzyści praktyczne. TPS 20 może dzięki temu samodzielnie permanentnie mierzyć i dozować siłę, która faktycznie w danym ułamku sekundy jest potrzebna. Niepotrzebne stają się późniejsze dojazdy serwisanta i regulacje siły. Kolejną zaletą jest uniezależnienie siły od obrotów silnika (brak utraty na sile również podczas zwalniania). Dodatkowo znane już wysokie standardy bezpieczeństwa tousek zostały jeszcze bardziej podwyższone. Oczywiście TPS 20 spełnia normę EN 13241-1.


pull t kl 07

Samouczące się pozycje krańcowe - technologia bezwyłącznikowa -dla uproszczenia montażu

TPS 20 uczy się samodzielnie, podczas instalacji, pozycji krańcowych. Dodatkowo- zapamiętane pozycje można doregulować lub dopasować do życzeń użytkownika. Typowe mechaniczne wyłączniki krańcowe, stwarzające problemy głównie w zimie, stają się całkowicie zbędne.


tps kl 02

Bezpośrednie wejście dla 4 listew przeciwzgnieceniowych 8,2kΩ - redukcja kosztów

Jak przy wszystkich produktach tousek najwyższe bezpieczeństwo i rozsądne koszty nie wykluczają się wzajemnie. Jako pierwszy na świecie napęd (!) TPS 20 potrafi zarządzać oddzielnymi 4 listwami przeciwzgnieceniowymi. Niespodzianki finansowe w postaci kosztownej elektroniki sterującej dla listwy w naszej firmie sa wykluczone. Poza tym uciążliwe okablowanie z listwami przelotowymi należy do przeszłości.


pull t kl 11

Automatyczny Rewers System ARS dla maksymalnego bezpieczeństwa

Dzięki zintegrowanemu sensorowi obrotów silnika, napęd wyposażony jest w system ARS (Automatyczny Rewers System). Jeżeli brama najedzie na przeszkodę, napęd natychmiast zatrzymuje się i zawraca (aby uwolnić przeszkodę). Najwyższy znany stopień bezpieczeństwa.


tps kl 03

Odryglowanie awaryjne z rozpoznaniem elektronicznym

Wetknięty klucz odryglowania w napędzie zostaje rozpoznany i włączenie się napędu zostaje uniemożliwione. Niebezpieczeństwo wypadku zostaje zażegnane.


feder

Seryjny softstart i softstop dla płynnego ruchu bramy

W obydwóch kierunkach TPS 20 startuje i zatrzymuje się ze zwolnioną prędkością. Oprócz harmonijnego ruchu bramy uzyskano w ten sposób ochronę kompleksowej mechaniki bramy i napędu.


tps kl 04

Mechaniczny hamulec dla pewniejszej blokady bramy w pozycji zamknięte

Tylko za pomocą mechanicznego hamulca można osiągnąć pewną samoblokadę bramy, również przy braku zasilania. Dodatkowo ten sposób samozaryglowania bramy jest dużo bardziej niezawodny niż typowa samohamowność przekładni.


pull t kl 08

Permanentna, aktywna regulacja siły dla bezproblemowej pracy

TPS 20 reguluje aktywnie samoczynnie siłę potrzebną dla ruchu bramy. Dzięki temu zarówno latem jak i zimą napęd gwarantuje optymalną pracę bez potrzeby doregulowywania siły. Poza tym adaptacyjna regulacja siły chroni system napędowy, który stale dostarcza jedynie rzeczywiście wymaganą ilość siły a nie np. "na zapas, maksimum". Dodatkowo funkcja Boost dostarcza przy rozruchu zwiększony moment obrotowy - o 50%.


Różnorodność obudów odpowiednio do różnych zastosowań

Czy wolnostojący, czy zintegrowany w słupku, czy w dużej obudowie przemysłowej - wieloma wariantami TPS 20 wychodzi naprzeciw życzeniom użytkownika. W TPS 20N napęd i centralka mają już gotową, podłączoną instalację elektryczną i umieszczone są w jednej wytrzymałej ocynkowanej obudowie stalowej. TPS 20 PRO dysponuje dodatkowo pokrywą z proszkowo malowanego aluminium. Dzięki przemyślanej konstrukcji w obydwóch przypadkach można bezpośrednio w słupku zintegrować także wiele innych komponentów. W ten sposób nawet przy kompleksowej realizacji nie stracimy orientacji.


Pewna ochrona osób poprzez monitoring obszaru za bramą

Dla ochrony wrażliwego obszaru za bramą TPS 20 dysponuje specjalnym dodatkowym wejściem dla fotokomórki. Dzięki temu można - niezależnie od listwy przeciwzgnieceniowej - ten niebezpieczny obszar przy otwieraniu bramy – dodatkowo monitorować. W ten sposób mechaniczne kontakty z bramą są definitywnie wyeliminowane.

760 tps

tousek Sp. z o.o. - ul. Gliwicka 67, 43-190 Mikołów
Tel: +48 / 32 / 738 53 65 I Fax: +48 / 32 / 738 53 66 I E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteście Państwo zainteresowani naszymi produktami?
Chętnie Państwu pomożemy!


Telefon: 32 / 738 53 66
E-Mail: info@tousek.pl

Wybór prospektów

Pull T
LWA
LWS
GTZ
TT
SLIM
SWING X
TURN SERIE
SWING SERIE
TURN 310 UF
SPIN
PASS
LIFT X
FUNK
Prospekt zbiorczy deutsch
Prospekt zbiorczy mały

Proszę wypełnić Państwa dane

Państwa dane kontaktowe

cofnij